top of page

Ako môžete prispieť a pomôcť našej misii

Existencia vášho gréckokatolického spoločenstva závisí predovšetkým na vás, keďže nie je podporované nikým iným ako len farníkmi a uvíta akúkoľvek finančnú podporu.
Jednorázový alebo stály finančný milodar môžete poskytnúť na nasledujúci účet Slovenskej gréckokatolíckej charity v Londýne:

Nazov uctu: Slovak Byzantine Catholic Church

(Staci skratka SBCC)

Sort Code: 52-10-33

Account No: 14234254

do poznámky pre prijímateľa prosíme uviedte svoje priezvisko

Ak v UK platíte dane, po uhradení milodaru nás prosím kontaktujte, poskytneme Vám formulár pre daňové účely. 

Slovak Byzantine Catholic Church (SBCC) – Charitable Trust

 S l o v e n s k á   g r é c k o k a t o l í c k a   c h a r i t a

Charita podporurujuca Greckokatolikov v Anglicku

 

Milí priatelia v Kristovi,

Chceme sa s vami podelit o velku radost a to, ze 1. septembra 2018 slovenski Greckokatolici podpisanim zakladajucej listiny troma zakladajucimi spravcami, alebo ang. Trustees, a s pozehnanim o. Martina, v zmysle Zakona o charitach z r. 2011 vznikla slovenska Greckokatolicka charita v Londyne pod oficialnym nazvom the Slovak Byzantine Catholic Church a to v pravnej podobe zvanej Charitable Trust. Charita je vobec prvym pravnym subjektom, ktory spaja slovenskych Greckokatolikov na uzemi Velkej Britanie.

Ako iste viete, cirkev je v Spojenom Kralovstve uplne odlucena od statu a je financovana predovsetkym z milodarov jej veriacich a inych darcov. Nase rastuce Greckokatolicke spolocenstvo nie je financne podporovane ani Westminsterskym arcibiskupstvom ani Ukrajinskou Eparchiou, pod ktoru cirkevnopravne patrime. Urgentnost zalozenia charity vznikla 1. augusta tohto roku po tom, ako Bratislavnska Eparchia oznamila, ze uz nie je schopna nadalej financne podporovat o. Martina formou mesacnej vyplaty, cim vznikla este vacsia medzera v nedoplatkoch, napriklad za najom farskeho bytu a inych nakladov.

V zakladajucej listine charity su deklarovane nasledujuce charitativne ciele, ktore splnaju kriteria Zakona o charitach z r. 2011:

-  Podpora katolíckeho náboženstva byzantského obradu v rámci kanonického práva v Londýne a okolitých oblastiach, ako napirklad poskytovaním duchovných služieb, vysluhovaním sv. liturgií, spovedí, krstov, pohrebov a iných pobožností, hradenie alebo príspievanie na nájomné za chrám a ubytovanie kňaza a iné výdavky, ako liturgický chlieb a víno, kadidlo a iné.

-  Podpora slovenskej kultúry a identity v Londýne a okolitých oblastiach organizovaním etnických náboženských a kultúrnych podujatí, varením tradicnych slovenských jedál, spievaním ľudových piesní a konverzáciou v slovenskom jazyku a v rôznymi nárečiach.

Za milodary a za akukolvek pomoc a obetu vam so srdca dakujeme a vyprosujeme hojnost pozehnania a Bozich milosti! Charite aj spolocenstvu je mily akykolvek prispevok v ramci vasich moznosti, ci uz je to suma £5, £10, £20, £100 a pod., bud jednorazovo alebo mesacne na nizsie uvedeny ucet.

Bankove spojenie - NatWest

Nazov uctu: Slovak Byzantine Catholic Church (staci uviest SBCC)

Cislo uctu: 14234254

Sort Code: 52-10-33

 S velkou vdakou a pozehnanim,

Spravcovia a o. Martin Demo

In Person

Osobne

Môžte prispieť aj počas svätej liturgie.

To Account

 

Na účet

Číslo účtu nájdete uvedené vyššie.

Na všetky prípadné otázky Vám radi odpovieme

BY

EMAIL

 

Emailom

grkatlondon@yahoo.com

alebo môžte priamo použiť kontaktný formulár nižšie.

bottom of page